THERE IS NO WAY BACK. THERE IS ONLY WEST HIGHLAND WAY

Warning: Undefined variable $post in /usr/home/admin/domains/onlytravelersleftalive.com/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 882 Warning: Attempt to read property "ID" on null in /usr/home/admin/domains/onlytravelersleftalive.com/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 882

Tak czasem bywa, że epilog staje się prologiem. 4 dni spędzone ubiegłej jesieni z Szkocji sprawiły, że zakiełkowała w nas miłość do Highlandów. I na nic się zdały hektolitry deszczu spadające z nieba każdego dnia, pociąg, którego nie było oraz zombie owce – przepadliśmy całkowicie.

I oto właśnie pakujemy plecaki i jutro z samego rana znów wylatujemy w kierunku ojczyzny Williama Wallace’a. Tym razem nieco inaczej. Tym razem w wersji slow.

Przed nami West Highland Way

– najstarszy długodystansowy szlak wędrowny w Szkocji wiodący od przedmieść Glasgow do Fort William. To 154 km (a właściwie 96 mil) wiodące przez szkockie pastwiska, lasy, wzdłuż brzegów Loch Lomond, przez wrzosowiska Rannoch Moor, Devil’s Staircase z metą u stóp najwyższego szczytu Wielkiej Brytanii, Ben Nevis.

PRZYGODA CZAS START!