Petra – depesza ze skalnego miasta

Warning: Undefined variable $post in /usr/home/admin/domains/onlytravelersleftalive.com/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 882 Warning: Attempt to read property "ID" on null in /usr/home/admin/domains/onlytravelersleftalive.com/public_html/wp-content/plugins/cardoza-facebook-like-box/cardoza_facebook_like_box.php on line 882

Halo Ziemia! W poszukiwaniu śladów cywilizacji dotarliśmy do osady Petra. Po przejściu przez długi i wąski wąwóz naszym oczom ukazał niesamowity widok. Przekroczyliśmy bramę do starożytnego świata. Poranne słońce oświetlało czerwonym światłem starożytny grobowiec. Nie bez powodu Nabatejczycy nazywali swoje miasto Rqm – Wielobarwna.

Wiele godzin poświęciliśmy na eksplorację miasta i okolicznych wzgórz. Labirynt schodów prowadzi nas w górę. Wiekowe stopnie miejscami starły się już całkowicie. Dopiero z góry można objąć wzrokiem całą dolinę. Wykute w skale fasady ciągną się aż po horyzont. Oczami wyobraźni widzieliśmy miasto tętniące życiem Niestety lud, który zbudował miasto opuścił je wiele wieków temu z nieznanych powodów. Mówi się o potężnych żywiołach i potędze natury, która wygnała w nieznane lud z doliny.

Petra jednak trwa nadal i zachwyca nieustannie.